isi-geri-kazanim-sistemleriOrtamdan emilen havayı eşanjör sayesinde ortam ısı değerlerini alarak, verilen temiz havayı şartlandırır.Ortamda ki havanın temizlenmesini ve ısı kaybının engellenmesini sağlar.

Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ile taze hava ve egzos havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır ve havalandırmadan kaynaklanan oda sıcaklığı değişiklikleri düzenlenir.Böylece sürekli olarak rahat ve temiz bir ortam sağlanmış olur. Konvensiyonel havalandırma sistemlerinde taze havadan gelen ilave klima yükleri bulunmaktadır.Isı geri kazanım cihazlarında ise klima sistemi üzerine eklenen yük azaltılarak enerji tasarrufu sağlanır.

E-IGK modeli ısı geri kazanım cihazları son derece düşük kabin yükseklikleri nedeniyle, asma tavan içine monte edilebilmelerine olanak sağlar.Asma tavan içine askı elamanları ile monte edilirler.Bu nedenle inşai ve metel profil kaideye gerek duyulmaz.

E-IGK modeli ısı geri kazanım ünitelerinin diğer bir özellğide taze hava sevkinden yoksun olan tekli split, multi split veya değişken soğutuculu debili sistemlerde beraber kullanılabilirler.E-IGK modeliısı geri kazanım cihazları 10 farklı model ile (250-4000m3/h)çok geniş bir uygulama alanını kapsar.

Isı geri kazanım cihazları yatay ve dik olarak iki farklı uygulamaları mevcuttur.Hücreler ekstrüzyon yönetimiyle aliminyum profil kullanılarak oluşturulmaktadır.Profil kesiti, montajı kolaylaştırmak ve dayanımı artırmak amacıyla bu işi için özel olarak seçilmiştir.

Aliminyum profiller yine bu işe özel olarak tasarlanmış mukavemeti arttırılmış, aliminyum veye plastik köşe parçaları ile bağlanmaktadır.Bu köşe parçaların kullanılması şu avantajları birlikte getirmektedir.