Proje Açıklaması

1,2 – 3 mm arası sac kalınlıklarında galvaniz sac dan kaynaklı olarak üretilmektedir. Kendinden flanşlı, köşebent flanşlı ve link flanşlı imal edilmektedir.

KENDİNDEN FLANŞLI İMALAT

Kanalın her iki ucu geriye büküm yapılarak köşe parçası kaynatılır. Bu bükümler kanala mukavemet kazandırmakla birlikte klemens takılabildiği için montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Kendinden flanşlı kanal; sacın her iki tarafı da abkant  büküm sistemiyle kıvrılarak oluşturulur, kanalın iki kenarı kaynatılarak  Bu sayede kanal herhangi bir flanş ekine gerek duyulmadan en az sürtünme ve en yüksek sızdırmazlık sağlanmaktadır.

Kendinden flanşlı kanallar, yüksek sızdırmazlığa ve yüksek dirence sahiptir.   Toz ve partikül birikim derecesi çok düşüktür. Bütün havalandırma projelerinde ve özellikle hijyenik sistemlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Malzeme cinsi kalın olduğundan dolayısıyla daha az destek ve askı elemanı kullanılmasından ötürü montaj kolaylaşır. Daha az işçilik gideri olur. Gürültü ve titreşim en alt seviyeye iner.

  • Kendinden flanşlı hava kanalında, flanş sacın devamı olduğu için bir ek yeri oluşturmaz. Sac sürekli ve bütün haldedir. Bu sayede kanalın iç yüzeyi pürüzsüz ve engelsizdir.
  • Havanın akışına karşı malzemenin uyguladığı direnç sıradan kanallara göre çok düşüktür.
  • Pürüzsüz ve girinti/çıkıntısız bir yüzey oluşturduğu için kir, toz ve akmakta olan havanın içindeki parçacıklar malzeme yüzeyinde tutunamaz.
  • Profil eksiz olduğu için aralarında boşluklar mevcut değildir. Hava kaçaklarına sebebiyet vermez. Sıradan hava kanallarına göre hava kaçak oranı oldukça düşüktür.
  • Standart kanal montaj yardımcı elemanlarına uygun olarak imal edilir ve montaj sırasında herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duyulmaz. Standart köşe bükümlerimiz  ile montajı kolayca yapılabilir