İnsan sağlığını tehdit eden en önemli unsurlardan biri de gözle görülür veya görülmeyen toz, duman, koku gibi partiküllerin solunmasıdır. Marangoz ve kalıphane havalandırması özellikle bu sektörde çalışanlar için çok fazla önem taşımaktadır.

Marangoz atölye ve fabrikalarında çok fazla talaş çıkmaktadır. Çalışma ortamında sadece maske takılması yeterli ve geçerli bir çözüm yolu değildir. Mutlaka ki iyi bir havalandırma sisteminin oluşturulması gerekmektedir. Talaşı, tozu, dumanı komple içine çekebilen ve yerine temiz hava akışını sağlayan marangoz ve kalıphane havalandırması sistemleri çalışanlar için en iyi çözüm yoludur.

Marangoz ve kalıphanelerde sadece toz ve talaş ortaya çıkamamakta. Aynı zamanda kimyasal koku yayan boya, tiner, tutkal gibi çalışan sağlığını direk etkileyen ürünlerde bulunmaktadır. Bu koku ve tozlar baş ağrısından başlayan ciddi akciğer rahatsızlıklarına kadar birçok hastalıklara neden olmaktadır. Makinelerden çıkan yağ ve ısınan metal kokuları da yok eden havalandırma sistemlerimiz için uzman mühendislerimiz yerinde keşif çalışması yaparak size en uygun havalandırma çözüm yollarını sunmaktadır.

Kalıphanelerde her gün onlarca ürünün tozu, boyası, kokusu yayılmakta ve bu durumda yine aynı şekilde çalışan personel için büyük riskler çıkarmaktadır. Bu nedenle marangoz ve kalıphane havalandırması hem sağlığınızı koruyacak hem de iş verimliliğini ve çalışma performansını arttıracaktır.

Ayrıca marangoz ve kalıphane havalandırması konusunda sadece havalandırma değil tozu çeken ve toz toplayan sistemlerimiz de mevcuttur. İster lokal olarak makine başlarında kullanılabilen ister tüm mekana belirli aralıklar ile yerleştirilen toz toplama ünitelerimiz sayesinde ferah çalışma ortamını ve temiz hava akışını sağlayabilirsiniz.

Çok fazla toz, duman, koku yayan bu işletmelerde kullanılan havalandırma sistemlerinin filtreleri de belirli periyotlar ile bakımının yapılması gerekmektedir.

Siz de marangoz ve kalıphane havalandırması konusunda detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.