Proje Açıklaması

Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilen anemostatlar, klima edilen mahalde herhangi bir hava akımına sebep olmadan havanın etkin ve düzgün bir şekilde tavandan dağıtımını sağlar. Hava debisi, damperli tip anemostatlarda minimum değerden maksimum değere kadar damper vasıtası ile kolayca ayarlanabilecek şekildedir. Kanatlar sabit veya ayarlı, damperli veya dampersiz tipleri standart imalatta olup isteğe bağlı olarak kare, dikdörtgen veya yuvarlak şekillerde imal edilebilir. Eloksal, analog ve elektrostatik fırın boya ile yapılmaktadır.

Kare Anemostad:

Kare Anemostatlar, üfleme ve emiş kanallarında kullanılmak üzere; tamamı özel alüminyum profilden imal edilmiştir. Kare anemostatlar, standart olarak dört yönlü imal edilir; amacına ve montaj yerine göre uygulamalarda iki veya üç yönlü imalatları da mümkündür. Üflenen havayı belirli bir açı altında düşey olarak düzenli ve amaca uygun bir şekilde yaymak maksadıyla kullanılır. Kare anemostatlar, özellikle asma tavan uygulamalarında plenum box ile beraber kullanılır. Galvaniz sac malzemeden mamul olan plenum box, isteğe bağlı olarak izoleli temin edilir.

Dikdörtgen Anemostad:

Anemostatlar, dikdörtgen kesitli olarak da imal edilir. Aynı zamanda hava ayar damperi ilavesi yapılabilir. İki, üç veya dört yönlü olarak kullanılabildiği gibi plenum box ile beraberde kullanılabilir.

Gemici Anemostadı:

Banyo ve tuvaletlerde, tavan veya duvarlarda emiş ve üfleme amaçlı kullanılır. Yüksek hava hızı ve sese karşı uygun yapıda imal edilmektedir. Hava miktarı, diskin sağa ya da sola döndürülmesiyle ayarlanmaktadır. Duvara ya da tavana vida veya susta ile kolayca monte edilebilir. İsteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir.

Yuvarlak Tavan Anemostadı:

Yuvarlak Tavan Anemostatları, üfleme ve emiş kanallarında kullanılmak üzere alüminyum sıvama olarak imal edilmiştir. Damperli veya dampersiz olarak üretilmektedir. Hava çıkış sesi ve direnci diğer tiplere göre daha azdır. Havanın daha fazla üflenmesi için dizayn edilmiştir. Havanın düzenli ve amaca uygun bir şekilde yayılmasını sağlar. Elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir.

Metal Tavan Anemostadı:

Metal asma tavanlarda kullanılır. 600×600 mm. ölçülerinde imalatı yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir.

Anemostadlar 8 tür de bulunmaktadır, bunlar;

* Jet Nozul Anemostadı

* Yuvarlak Tavan Anemostadı

*Gemi Anemostadı

*Lineer Anemostadı

*Swirl Anemostadı

*Kare Tavan Anemostadı

*Konfor Anemostadı

*Slot Anemostadı

şeklinde sınıflandırılırlar.